sobota, 5 grudnia 2009

Inwestuj we własny dług


Uważaj, bo znajomi będą śmiać się, gdy powiesz,
że "inwestujesz we własny dług", ale gdy po kilku miesiącach zacznie sam się spłacać, to... 

Przyznasz, że jest wielce ryzykowne zatytułować książkę "Inwestuj we własny dług". Już widzę wszystkich sceptyków, którzy potraktują to jako brak fachowej wiedzy, mówiąc: "Co za brednia. Dług to dług, inwestycja to inwestycja. Koniec kropka."

Kto jeszcze chce się dowiedzieć, jak po 30 latach  mieć trzy mieszkania zamiast jednego?

Wyobraź sobie, że postąpisz według idei "inwestuj we własny dług" i zamiast spłacać cały kapitał kredytu za 500 tysięcy zł, kupujesz dwa mieszkania i przeznaczasz je pod wynajem. Dochody uzyskane z wynajmu przeznaczasz co miesiąc na spłatę raty zaciągniętego kredytu. Rachunek jest prosty i logiczny - po 30 latach masz spłacony kredyt (spłaciły go nieruchomości, nie Ty) i 3 nieruchomości na własność. I teraz najlepsze. W 31. roku Twojej inwestycji te dwie nieruchomości cały czas na Ciebie pracują. Nie masz już kredytu i możesz możesz na emeryturze zwiedzać cały świat.

Czy wiesz, że specjaliści każą sobie płacić za taką wiedzę od 1500 złotych do kilku tysięcy złotych? 

Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że można na palcach jednej ręki policzyć, ile osób posiada w Polsce konkretną wiedzę na temat tego, jak wyjść z długów. Paradoksalnie uczestnictwo w takich szkoleniach to koszt od 1500 złotych do kilku tysięcy, co siłą rzeczy nie jest atrakcyjną propozycją dla osób, które szukają środków na spłatę raty.

Wymierający gatunek, czyli bardzo krótka lista osób, których znudzi ta publikacja

Słuchaj, Sławomir Śniegocki nie pisze książek dla finansowych desperatów. Nie jest autorem Finansowej Apokalipsy. Wiem, że momentami można tak ją odczytać. Ale ta książka nie jest tylko dla osób, które są w pętli kredytowej. Gdy skoncentrujemy się dogłębnie na jej treści, zrozumiemy, że problemy, o których pisze autor, dotyczą większości społeczeństwa. Jest w sumie tylko jedna grupa osób, którym ta książka może służyć jako dekoracja półki z książkami.

Pamiętaj jednak, że aby wyjść z długów stosunkowo szybko, muszą być spełnione te trzy warunki:

 • Twoja decyzja, że nie zaciągniesz kolejnych długów (chyba że niezbędny jest kredyt konsolidacyjny).
 • Systematyczne postępowanie według porad autora.
 • Zmiana nawyków finansowych

Dlaczego skoro to takie proste, 3,3 miliona Polaków ma problem z długami?

Jeżeli ze swojej strony nie jesteś w stanie spełnić tych 3 warunków, lepiej będzie, jeżeli przestaniesz w tym miejscu czytać ten tekst. Jeżeli jednak wizja wolności finansowej połączona z widokiem Twojego internetowego konta, które zamiast się kurczyć, zaczyna gromadzić środki, jest Ci bliższa, czytaj dalej.

Dlaczego warto inwestować w swój dług?

 • Wyjście z długu pozwoli Ci odzyskać wolność finansową. Bank przestanie w tak wysokim stopniu mówić Ci, czego odmówisz sobie w tym miesiącu.
 • Po 30 latach możesz mieć 3 nieruchomości, a nie jedną - jak większość kredytobiorców.
 • Jeżeli myślisz poważnie o swojej rodzinie, to dzięki 7 krokom wyjścia z długu możesz zaoferować im większy komfort psychiczny.
 • Nie oddasz do obcego banku prawie 50% swojego domu. Śmieszy mnie, gdy ludzie oszczędzają po 20 groszy na każdym produkcie spożywczym, a co miesiąc oddają od 500 do kilku tysięcy złotych odsetek tylko dlatego, że bank zgodził się udzielić im kredytu.
 • Zaoszczędzone w ten sposób odsetki, które oddawałbyś bankowi, możesz zainwestować.

Co zawiera książka?

Ta książka nie tylko da Ci pieniądze, ale przede wszystkim nadzieję, że za kilka miesięcy
staniesz się inwestorem, a nie dłużnikiem.

 • Jak zastosować w swoim życiu 7 sprawdzonych sposobów na wyjście z długów?
 • Na czym polega prawo Parkinsona? Jeżeli zarabiając coraz więcej, masz realnie coraz mniej pieniędzy, warto przeczytać ten rozdział.
 • Jak napisać i wprowadzić w życie Indywidualny Plan Naprawczy Twoich finansów?
 • Czym różni się dobry dług od złego i dlaczego warto wybrać lepszą opcję?
 • Masz kilka kredytów i nie wiesz, który i jak spłacić jako pierwszy?
 • Skąd biorą się problemy finansowe w Twoim życiu i jak już nigdy się nie zadłużać?
 • W co inwestować, gdy spłacisz już kredyt?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz