wtorek, 20 października 2009

Ryzykowny biznes

Prowadząc własną firmę, staramy się, aby klient zawsze czuł się komfortowo i by interesy z nami były dla niego przyjemnością. Z tego powodu często dostosowujemy się do jego potrzeb i godzimy się na późniejsze opłaty za dane produkty czy usługi. Niestety, czasem takie postepowanie ma bardzo przykre konsekwencje.

Zakładając własną firmę, warto jest posiadać spore zaplecze finansowe. Dodatkowe środki przydadzą się we wszelkich niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Decydując się na własną spółkę musimy bowiem być świadomi ryzyka, jakie za tym idzie. Mowa tu oczywiście o pieniądzach. Interesy nie zawsze idą zgodnie z planem, nieraz możemy napotkać na trudności związane z egzekwowaniem opłat od klientów. W niektórych sytuacjach może się nawet okazać, że niezbędna będzie windykacja.


Czasem zdarza się, że klienci, którym do tej pory wierzyliśmy na słowo, zawiodą nasze zaufanie. Wystarczą drobne problemy finansowe, by klient stał się niewypłacalny. Czasem nie musi to mieć takiego podłoża, być może klient będzie nas chciał po prostu oszukać, licząc na to, że nie zauważymy braków w kasie. Odzyskanie takich długów może być bardzo trudne. Dłużnik z pewnością będzie się wykręcał problemami, ważnymi wyjazdami, być może nawet zacznie nas unikać i przestanie odbierać nasze telefony. Jak więc widać, zakładanie spółek niesie za sobą spore ryzyko natury finansowej.


Na szczęście, istnieją sprawdzone sposoby na odzyskanie długów. Pomocna może się tu okazać firma windykacyjna, która dostosuje swoje działania do zaistniałej sytuacji. W pierwszej kolejności będzie się starała załatwić sprawę polubownie, bez ingerencji sądu. Dalszy opór dłużnika może jednak spowodować, że będziemy musieli wstąpić na drogę prawną i załatwić całą sprawę przy udziale prawników. Czasem lepiej zachować więc dystans do klientów i dokładnie przeprowadzać transakcje.

Inwestuj we własny dług.

Inne Ciekawe Posty : 

Złap Wiatr w żagle

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz